Detské oblečenie Bebakids
MENU
Detské oblečenie Bebakids

Hračky k deťom jednoducho patria. Podnecujú ich fantáziu, sú pre ne zdrojom poznania a hnacím motorom rozvoja. Prostredníctvom hry dieťa objavuje svet, ale aj seba. Zdokonaľuje svoje motorické schopnosti, zrakové, sluchové a hmatové vnímanie. Dostatok podnetov je pre zdravý vývoj dieťaťa nesmierne dôležitý a hračky takýmto podnetom bezpochyby sú.

Pri výbere správnych hračiek by sme nemali zabúdať zohľadniť vek dieťaťa ako aj jeho osobnosť. Deti do jedného roku sú veľmi špecifické. Bábätká toho zo začiatku veľa nepotrebujú, len mliečko, spánok a lásku. No rovnako je prvý rok obdobím, v ktorom sa tvoria základy ďalšieho vývinu dieťaťa. Spoznáva svet, učí sa, a my dospelí môžeme len s údivom sledovať, čo všetko sa za 12 mesiacov stihne naučiť. Na začiatku je videnie bábätká značne obmedzené, čoskoro však začína koordinovať činnosť končatín a očí a stáva sa čoraz viac rozumnejšou bytosťou.

Preto je dôležité už od začiatku dieťa vhodne stimulovať a podnecovať ho k učeniu. K tomu vám môžu dopomôcť aj drevené hračky Little Dutch. Ekologické hračky tejto holandskej značky sú určené pre deti od narodenia až do veku piatich rokov. Vyznačujú sa kvalitou, pastelovými tónmi a hravosťou. V našej ponuke od Little Dutch nájdete širokú paletu hračiek, no tentokrát vám dávame do pozornosti tieto, ktoré sú skvelým darčekom pre každé bábätko do jedného roku jeho života.

HRAZDIČKA

Krásna drevená hrazdička z prírodného dreva s troma plyšovými zvieratkami, ktoré šuštia, hrkajú alebo majú v sebe malé zrkadielko. Hrazdička je pre bábätko a rozvoj jeho psychomotorických schopností skvelým pomocníkom. Pomáha stimulovať jeho zmysly a koordináciu očí a rúk. Je vhodná už pre najmenšie bábätká.

Kým drobček leží na chrbátiku, očami sleduje plyšové zvieratká, najskôr sa ich náhodnými a postupne i cielenými pohybmi rúk dotýka. Zaujíma ho zvuk, ktorý po dotyku vydávajú. Neskôr sa dieťa snaží vedome za hračkami načiahnuť. Hrazdička je aj skvelou pomôckou pri zdvíhaní hlavičky. Keď je bábätko na brušku a nad ním je hrazdička, učí sa vedome zdvihnúť hlavičku, aby uvidel na svojich plyšových kamarátov.

hračky pre novorodencov a bábätká  hračky pre najmenších

PLYŠOVÁ REŤAZ

Podobnú funkciu má i plyšová reťaz. V ponuke od Little Dutch ju nájdete v podobe špirály alebo na uväzovanie, ktorá je veľmi praktická. Stane sa skvelým spoločníkom vášho dieťaťa na cestách. Reťaz jednoducho na oboch koncoch uviažete o držadlo autosedačky (alebo na hojdacie kresielko či hocikde, kde potrebujete) a vaše bábätko bude mať o zábavu postarané.

BÁBIKA

Mäkká plyšová bábika bude pre vaše bábätko skvelým parťákom už od perinky. Je veľmi príjemná na dotyk, dieťa sa k nej rado schúli a je skvelým kamarátom do postieľky pri zaspávaní. Vybrať pre svoje dieťa môžete chlapčenskú i dievčenskú spoločnosť, na výber majú v Little Dutch rôzne prevedenia. Každá bábika má svoje meno a darčekovú krabičku.

mäkká bábika Little Dutch  drevené hračky Little Dutch

AKTIVITY KOCKA

Keď už vaše dieťatko dokonale ovláda svoje pohyby, je na čase potrápiť hlavičku a rozvíjať jeho jemnú motoriku a logiku. Jednou z najlepších hračiek na rozvoj motoriky pre vaše dieťa je táto Little Dutch aktivity kocka z kategórie montessori hračiek, ktorá ponúka veľa možností k hre. Každá strana kocky ponúka inú aktivitu, a tak si s ňou vaše dieťa užije množstvo zábavy. O tom, že vyzerá fantasticky, snáď ani nemusíme vravieť.

Pri točení koliesok či obracaní pohyblivých drevených obrázkov si dieťa precvičí jemnú motoriku. Rovnako ako pri posúvaní koliečok po dráhe. Vkladanie kociek do vymedzených otvorov či pohyb korálok po špirále zas rozvíja logiku dieťaťa. Hoci je predajcom táto hračka odporúčaná až od veku 18 mesiacov, skvelým pomocníkom a zdrojom zábavy bude aj pre dieťa do jedného roku.

náučné hračky pre deti 1 rok    aktívna kocka Little Dutch

VOZÍK S KOCKAMI

Táto hračka je ďalším všestranným pomocníkom pre vaše dieťa. Pri prvých krôčkoch poslúži ako opora, môže dieťaťu pomôcť nabrať potrebnú odvahu a istotu pri chôdzi. Hranie s kockami pomáha rozvíjať detskú fantáziu a motoriku, koordináciu rúk a očí, ako aj priestorové vnímanie.

Vozík i kocky sú z kvalitného prírodného dreva v nádherných pastelových farbách. Jednotlivé kocky sú rôznych tvarov a veľkostí. Vozík vám i vášmu bábätku zabezpečí množstvo zábavy. Dieťatko vo veku okolo 12 mesiacov by už malo zvládnuť postaviť vežu  aspoň z dvoch na seba položených kociek.

drevený vozíček Little Dutch  vozíček Little Dutch

DREVENÉ AUTÍČKO

Kto povedal, že autíčka sú len pre chlapcov? S týmito nádhernými drevenými autíčkami Little Dutch v minimalistickom dizajne sa vyhrajú aj dievčatá. Tvar autíčka je navrhnutý tak, aby si deti precvičili koordináciu, motoriku a úchop. Hračky sú navyše odolné voči oderu.

Samozrejme, to nie je všetko, čo vám táto holandská ikonická značka s hračkami ponúka. Vybrali sme pre vás našich osobných favoritov, s ktorými máme osobnú skúsenosť, a preto ich môžeme odporúčať všetkými desiatimi… Ak sa vám naše tipy páčili a vyskúšate ich so svojimi detičkami, dajte nám vedieť, ako sa vám osvedčili. Nájdete nás na Facebooku @bebakids.sk aj na Instagrame bebakids_sk_cz.